Harmony
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


“You can't depend on your eyes when your imagination is out of focus.” [~Mark Twain]
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Масови РП-та

скоро

Top posters
Harley Quinn
Книжарница "Джером" Vote_lcapКнижарница "Джером" Voting_barКнижарница "Джером" Vote_rcap 
Афродита ЛаФонт
Книжарница "Джером" Vote_lcapКнижарница "Джером" Voting_barКнижарница "Джером" Vote_rcap 
gabolinno
Книжарница "Джером" Vote_lcapКнижарница "Джером" Voting_barКнижарница "Джером" Vote_rcap 
Ариа Монгомъри
Книжарница "Джером" Vote_lcapКнижарница "Джером" Voting_barКнижарница "Джером" Vote_rcap 
Emily Miller
Книжарница "Джером" Vote_lcapКнижарница "Джером" Voting_barКнижарница "Джером" Vote_rcap 
elizabeth
Книжарница "Джером" Vote_lcapКнижарница "Джером" Voting_barКнижарница "Джером" Vote_rcap 
Елизабет Грейс
Книжарница "Джером" Vote_lcapКнижарница "Джером" Voting_barКнижарница "Джером" Vote_rcap 
Антъни Кенъм
Книжарница "Джером" Vote_lcapКнижарница "Джером" Voting_barКнижарница "Джером" Vote_rcap 
Scarlett O'Hara
Книжарница "Джером" Vote_lcapКнижарница "Джером" Voting_barКнижарница "Джером" Vote_rcap 
Lucas Scott
Книжарница "Джером" Vote_lcapКнижарница "Джером" Voting_barКнижарница "Джером" Vote_rcap 
Latest topics
» Размяна на банери
Книжарница "Джером" EmptyПон Юли 23, 2012 12:39 pm by Kathaleen Rodney Scott

» Любими филми.
Книжарница "Джером" EmptyЧет Дек 01, 2011 7:43 pm by Vivian

» Филмите, които очаквам с нетърпение
Книжарница "Джером" EmptyЧет Дек 01, 2011 7:41 pm by Vivian

» Любим сериал.
Книжарница "Джером" EmptyЧет Дек 01, 2011 7:41 pm by Vivian

» Кой филм ще препоръчаш на предишния да гледа?
Книжарница "Джером" EmptyЧет Дек 01, 2011 7:21 pm by Vivian

» Филм-актьор-филм
Книжарница "Джером" EmptyЧет Дек 01, 2011 7:20 pm by Vivian

» Музика или филм ?
Книжарница "Джером" EmptyЧет Дек 01, 2011 7:18 pm by Vivian

»  В момента отчаяно се нуждаеш от...
Книжарница "Джером" EmptyЧет Дек 01, 2011 7:17 pm by Vivian

» Отговорете на въпроса...с въпрос
Книжарница "Джером" EmptyЧет Дек 01, 2011 7:17 pm by Vivian

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 26, на Нед Окт 10, 2021 6:53 pm
Приятели


Станете приятели на форума
ТУК
Форум
Дата на създаване: 06.02.2011г.
Създател: Harley Quinn
Цел: fun^^


 

 Книжарница "Джером"

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Harley Quinn
i don't wanna fall in love
Harley Quinn


Age : 29
Брой мнения : 445
Местожителство : O.Z.
Join date : 06.02.2011

Герой
Име Име: Рае (Алиса) Уелч
Възраст Възраст: 19 години
Раса Раса: Човек

Книжарница "Джером" Empty
ПисанеЗаглавие: Книжарница "Джером"   Книжарница "Джером" EmptyСъб Фев 12, 2011 8:11 pm


Уханието на току-що излезли от печат книги е толкова силно, че няма как да се въздържиш да не купиш нещо. Най-новите книги се вече по рафтовете, а класиките само чакат да бъдат купени. Ако търсите нещо конкретно, но не можете да го намерите, се обърнете към работещите тук, те веднага ще се отзоват.

продавач: Алиса (Рае Уелч)
Върнете се в началото Go down
Harley Quinn
i don't wanna fall in love
Harley Quinn


Age : 29
Брой мнения : 445
Местожителство : O.Z.
Join date : 06.02.2011

Герой
Име Име: Рае (Алиса) Уелч
Възраст Възраст: 19 години
Раса Раса: Човек

Книжарница "Джером" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжарница "Джером"   Книжарница "Джером" EmptyНед Фев 20, 2011 8:48 pm

Рае пристигна половин час по-рано от обичайното. С колегите се бяха разбрали отдавна и според изготвеният график, днес беше нейн ред да отключи. По улиците все още нямаше никого, което си беше нормално за такъв ранен час. Дори светлината сякаш се бе успала и едва-едва се разтилаше над градчето.
Главата я болеше ужасно, а когато съблече якето си забеляза, че е закопчала ризата си накриво. С вяли движения се разкопча, после внимателно приведе всичко в ред. Запали осветлението, увери се, че е включила компютрите и касовите апарати, след това взе да се разхожда между рафтовете, пооправяйки общия им изглед. Цялата процедура й отне около двадесет минути, през които момичето си тананикаше тихичко. Колегите й все още ги нямаше. Повъртя се още малко, но тъй като нямаше какво повече да направи, започна да оглежда заглавията на някаква фентъзи поредица. Нямаше никакво желание да чете нещо подобно в момента, но харесваше илюстрациите по кориците, както и странните имена на всеки следващ том.
Беше пуснала "Болеро", защото я успокояваше и разбра, че някой е дошъл, когато музиката се смени с нещо по-ново, по-модерно.
- Добро утро, Алиса - изчурулика Брук, докато нагласяше табелката с името си на малките си гърди. Брук беше на двадесет и една, следваше медицина и се държеше мило с всички наоколо. Сякаш изпитваше нужда да се грижи за хората наоколо и да им носи радост; като ангел. Рае се надяваше, че не се преструва; това щеше да значи, че медицината наистина е нейното призвание. "Трябват ни повече такива лекари", мислеше си всеки път тя.
- Добро утро, Брук - отвърна й Рае и се усмихна, защото това правеха хората винаги, когато Брук общуваше с тях. - Предполагам, че всеки момент ще дойдат и другите.
***
Следобяд беше обичайното време, в което книжарницата се пълнеше, най-вече с гимназисти. Един такъв стоеше пред Рае, мляскаше дъвка и постоянно се привеждаше към нея, уж за да прочете името й. Търсеше си речник по испански, но Рае смяташе, че му трябва един и по английски. Успя да запази самообладание и когато и се разкара от главата, си пое дъх облекчено.
Денят се точеше, без да има изгледи скоро да достигне своя край. Разминавайки се с Ерик, един от колегите й, тя не пропусна възможността да му подхвърли за наблюдението си. Ерик й се ухили широко.
- Този е твой - каза и й намигна, после побърза да се изнесе. Рае не разбра веднага за какво говори, но беше достатъчно да се обърне, за да се сбълска с мъж на около тридесет, с интелигентно лице, на което се бе запечатал въпрос. В друг случай, тя щеше да се ядоса, задето Ерик така й прехвърли отговорността, но този господин й стана симпатичен почти веднага. Нещо, което се случваше много рядко.
- Имате ли нужда от помощ? - попита Рае. Той се усмихна облекчено. Явно беше от хората, които не обичаха да си признават, че не знаят нещо.
- Имам нужда от насока - каза той. Имаше приятен, плътен глас, в който не личеше и следа от покровителстване. - Приятелката ми има рожден ден скоро, но нямам представа какво да й взема.
- Какви са предпочитанията й попринцип?
Изминаха двайсет минути, докато мъжът не излизе от книжарницата доволен, с прекрасно издание на стиховете на Емили Дикинсън в ръка. Рае, от друга страна, също бе щастлива, задето беше успяла да му погоне. Докато се разхождаха между рафтовете, говориха доста. В крайна сметка, откри тя, все още има хора, които разбират от качествена литература. Неволно завидя на жената, която щеше да получи такъв изящен подарък, но побърза да се упрекне за мислите си.
Ерик се подхилкваше като я видеше, но само отдалеч. Явно нямаше намерение да си навлича неприятности.
Глупак, помисли си Рае, за която всички мислеха като Алиса, и продължи да върши работата си.
Върнете се в началото Go down
Натаниел
The first rule about Fight club is...
Натаниел


Брой мнения : 12
Join date : 20.02.2011

Герой
Име Име: Натаниел Боувиер
Възраст Възраст: 24 години
Раса Раса: Демон

Книжарница "Джером" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжарница "Джером"   Книжарница "Джером" EmptyВто Фев 22, 2011 9:51 pm

Слънчевите лъчи, макар и твърде измъчени, все пак се опитаха да се приплъзнат върху мокрите вени на града, които пулсираха от прииждащата кръв - всякакви хора щъкаха във всевъзможни посоки, устремени като куршуми. Никой не забелязваше другия, а се стремеше възможно най-бързо да приключи с работата си и да се прибере, за да може да си почине. Това забързано ежедневие можеше да се сравни само с война - хаос, безразличие и сивота изпълваха животите на всички, отдалечавайки ги от истинската им същност на хора.
Огледах се съвсем спокойно преди да пресека на пешеходната пътека и едва направила няколко крачки, някакъв глупак натисна клаксона. Мислеше си, че ще се дръпна? Подметките на ботушите ми примляснаха доволно, докато преминаваха през една малка локвичка в средата на "зебрата". Не прецених, че е нуждо да удостоявам невнимателния шофьор с внимание, камо ли поглед. Вероятно след безцеремонното ми изпълнение бяха последвали куп пожелания по адрес на майка ми, но това си беше в реда на нещата. Все така невъзмутима продължих към крайната си дестинация - книжарницата. Трябваше ми една определена книга и не си спомнях друго място в града, което да е толкова надеждно, колкото "Джером". Разбира се, можех да си поръчам въпросното томче и от интернет, но май бях от старомодните демони - харесваше ми да усещам миризмата на нова хартия и мастило в помещение, където рафтовете с книги са образували дървени стени в лабиринт. Намирах го за едно от малкото вълнуващи неща, които ме караха да се усмихвам - а това наистина се случваше рядко.
Натиснах бавно дръжката на вратата, само и само да чуя звука на малката камбанка, която тихо изчурулика при влизането ми. Неволна усмивка си прокара път към устните ми и аз побързах на вляза навътре. Не бях идвала от много време и някои неща в подредбата се бяха променили. За жалост само в рамките на няколко минути успях да се забутам в най-отдалеченото кътче на книжарницата. Сега вероятно се налагаше да се върна напред и да попитам някого от консултантите дали знае къде е литературата свързана с психологията. Завъртях досадно очи и тъкмо когато се насочвах обратно долових нечие присъствие, което осезаемно се увеличаваше с всеки изминал миг. Значи някой идваше? Чудесно, така щях да си спестя прекомерното търсене. Останах на едно място в очакване на идващата личност, потупвайки неволно с пръсти.
Върнете се в началото Go down
Harley Quinn
i don't wanna fall in love
Harley Quinn


Age : 29
Брой мнения : 445
Местожителство : O.Z.
Join date : 06.02.2011

Герой
Име Име: Рае (Алиса) Уелч
Възраст Възраст: 19 години
Раса Раса: Човек

Книжарница "Джером" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжарница "Джером"   Книжарница "Джером" EmptyПет Фев 25, 2011 5:23 pm

- Аз ще се оправя с това - обадих се, гледайки как една (изключително надарена откъм килограми) дама помете с туловището си половината рафт със западноевропейска поезия. Жената каза нещо, в смисъл, че не била тя виновна и отмина с тежки крачки. Нямах нищо против - предпочитам сама да оправям бъркотиите, вместо някой незапознат с подредбата само да дообърка нещата. Колкото до отношението й - не ми пукаше. Самата тя очевидно не разбираше напълно целта на посещението си тук. Не ми отне много време да върна томчетата по местата им; бях прекарала толкова време в книжарницата, така че заедно с колегите познавахме разположението на книгите като петте си пръста. Обикновено се редувахме за мястото на касата, но аз никога не съм го предпочитала. По-приятно ми беше да се разхождам между рафтовете и да насочвам хората; в представата ми за работа не се вмъкваше стоенето пред глупава машина и броенето на пари.
Денят продължаваше да тече с бавното си темпо и аз се чувствах достатъчно отегчена. Главоболието ми се бе засилило през последните двадесет минути и изпитвах отчайваща нужда да се прибера. Но знаейки, че не мога да напусна работното си място по каквото и да е причина, търпях, без да се оплаквам. Само Брук забелязваше неразположеността ми и от време на време идваше с предложение за някакви болкоуспокояващи хапчета, които аз учтиво отказвах. Питър ме помоли да го сменя, защото бяхме получили доставка от издателство "Инопия" и той трябвало да се оправи с доставчиците. Влаченето - това беше най-гадната част от работата ни. Препълнените кашони с книги в друг случай само биха ме радвали, но не и днес. С готовност поех щафетата от Питър. Той ми посочи една жена, не много по-висока от мен, която беше влязла преди малко. Насочих се към нея, с умерена крачка. В повечето случаи клиентите се изнервяха, ако им изкочиш изневиделица и започнеш да им досаждаш.
Когато я доближих, тя се обърна, а аз се усмихнах подкупващо. Бяхме минали цял (напълно безсмислен) курс, в който ни учеха как да продаваме продуктите си по-успешно. Без да вярвам и на дума от това, което ни преподадоха там, аз все пак следвах стрикно съветите, забавлявайки се да изучавам до колко имат ефект. В повече случаи не действаха.
- Добър ден, имате ли нужда от помощ? - Обичайната фраза; в повечето случай ни отпращаха с учтиви усмивки.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книжарница "Джером" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книжарница "Джером"   Книжарница "Джером" Empty

Върнете се в началото Go down
 
Книжарница "Джером"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harmony :: Хармъни :: Магазини-
Идете на: